Новини, статті, огляд спорядження
З нами Бог

Новини, статті, огляд спорядження

Як правильно вибрати рюкзак для мандрівки?

Часто приходиться бачити в магазині, як люди вибирають собі рюкзак за яскравим зовнішнім виглядом і не звертають увагу на характеристику рюкзаків. Характеристику рюкзаків не потрібно розглядати відокремлено, при виборі конкретної моделі, слід пам’ятати, що рюкзак повинен бути зручний для вас і відповідати вашому віку та росту. Для серйозного походу лишні кілограми не потрібні, для цього зверніть увагу на конструкцію рюкзака.

Рюкзаки є твердої або м’якої конструкції. Тверда конструкція з металевого або пластикового каркасу забезпечує жорсткість спинці у всій конструкції. Така конструкція утворює моноліт, центр тяжіння знаходиться близько до спини, такий рюкзак не деформується, щоб ви не положили в середину. М’яка конструкція немає каркасів і пластин, що послаблює конструкцію рюкзака, проте значно зменшує його вагу. В середньому різниця між твердим та м’яким рюкзаком складає 500 г.

Вибір об’єму рюкзака залежить перш за все від призначення, статі власника, віку. Для міських прогулянок вибирають рюкзак на 10-30 л, походи вихідного дня - 30-65 л, піший туризм - 80-130 л. Для велосипедистів підійдуть звичайні рюкзаки об’ємом на 10-30 л, але краще взяти велосипедні, які надіваються на спину та нагадують міські, різниця між ними краща вентиляція спини. Важливим фактором є матеріал з якого виготовлений рюкзак. Універсальний туристичний рюкзак на прокат повинен бути виготовлений з міцної тканини стійкої до зносу, ультрафіолетового випромінювання і не вбирати вологу.

Вибір за вами наскільки важливий зовнішній вигляд, вага рюкзака, і скільки часу він має прослужити, міцність чи легкість, відповівши на ці питання можна легко вибрати рюкзак для походу. Об'ємні кишені, міцне дно, та невелика вага основна перевага якісних рюкзаків. Всі документи, такі як паспорт, карти (не гральні) потрібно скласти в спеціальну герметичну кишеню або мішок.

Надіємось наші поради допоможуть вам зробити правильний вибір, саме від нього залежить будете ви думати про біль у спині та поясниці, чи насолоджуватись природою, яка навколо вас.


Яке туристичне спорядження потрібне для походу?

Туристичне спорялженняТуризм - це рух, а рух це життя. Багато людей є початківцями, які хочуть пізнати свої можливості в туристичному поході. Туристичне спорядження часто потрібне тим мандрівникам, які хочуть піти в піший похід в Карпати чи здійснити відпочинок на Світязі з наметами. Будь-який відпочинок, походи, подорожі принесуть задоволення, коли завчасно і грунтовно приготувати туристичне спорядження (взяти на прокат або купити). Щоб обрати, яке спорядження взяти з собою, треба визначитись скільки днів буде тривати похід.

Для походу в ліс чи гори на кілька днів багато туристичного спорядження не потрібно, а саме: туристичний рюкзак, спальний мішок, намет (палатка), туристичний килимок, туристична посуда та інше. Похід в гори вимагає від туриста, крім всього цього, відповідний одяг та взуття, дощовик, термобілизну. Для початківців туристичне спорядження, є менш вартісним ніж для професіоналів, але й характеристики до такого спорядження менш вимогливі. Щоб не купувати якісного і одночасно дорогого спорядження, можна взяти його на прокат.

Отже, для походу літом чи весною Вам потрібно: намет (палатка), спальний мішок, герметичний пакет, одяг(також змінний), взуття, дощовик, туристична посуда, набір газового пальника, аптечка, сокира, туристична пила, туристичний ніж, карта, компас, трекінгові палки, рюкзак, каремат.


Як правильно вибрати місце для встановлення намету?

Місце для палаткиВибір місця для розміщення наметів (палатки). Якщо ви початківець в туристичних мандрівках то для зручного та комфортного відпочинку, вам потрібно підготуватись зазделегіть. Правельне розміщення палатки є першим кроком до відпочинку без несподіванок.

Отже, палатку (намет) не рекомендовано ставити, біля старих та сухих дерев - при сильному вітрі частини гілок можуть пошкодити саму палатку; на галявині біля декількох дерев - в грозу чи при сильному дощі палатка стає менш захищена; перед обривами чи на вершині гори - вітер може просто здути вашу палатку; на березі річки - в нічну пору завжди сиро та багато комарів; в місці де проходять стежки - чекайте несподіваних гостей (в тому числі тварин); в болотистій місцевості - сиро, під вами в разі дощів буде болото; в степу - полумя сухої трави, може застати Вас зненацька, що є дуже небезпечним; в сухому руслі річки - в разі урагану вашу палатку може затопити.

Ми даруємо емоції!!!